باب دل بازار باشیم،با بازار باب

موسسه آموزشی و مرکز مشاوره کارآفرینی مهددانش پارسیان

موسسه مهددانش پارسیان از سال 86 فعالیت خود را آغاز نمود. اما در سال 90 به عنوان یکی از اولین مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینیبا اخذ مجوز رسمی از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره ثبت 34544 فعالیت خود را در سه حوزه مشاغل خرد و فروشگاهی، مشاغل خانگی و مشاغل کشاورزی گسترش داد و پروژه های زیادی را در سطح ملی به انجام رساند.داشتن سرمایه انسانی متعهد و متخصص مزیتی بود تا هموارهبکوشد بهترین راه حل ها را برای مخاطبان و مشتریان عزیز خود پیدا کند.
حال در این مرکز مشاوره،دانش و تجربه خوبی در اصلاح فرایندها و توسعه زیرساختهای اقتصادی مبتنی بر بازار کسب شده وهمواره تلاش می شود به صورتی هوشمندانه با مشتریان و مخاطبین عزیز ارتباطی متقابل به منظور دستیابی به تعامل اطلاعاتی و بررسی روشهای همکاری، توسعه و تکامل فرایندهای ارزش آفرینی و کارآفرینی برقرارشود. این خانواده ی همدل و غیر همفکر در حال بزرگ تر شدن است.
انجام تمامی فعالیت ها در حوزه ی بازار با برند بازارباب در موسسه مهددانش پارسیان

 

باب دل بازار باشیم با بازار باب

دپارتمان آموزشی بازارباب
طراحی و برگزاری دوره ها و سمینارهای آموزشی (در محل آموزشگاه، شرکت کارفرما یا سالن های همایش) با هدف توسعه مهارت ها و مشاغل حوزه بازاریابی و فروش، بر عهده دپارتمان آموزش است. مخاطبان این برنامه های آموزشی مدیران عالی، مدیران بازاریابی و فروش، فروشندگان حرفه ای و ویزیتورها هستند.

دپارتمان مشاوره بازاریابی و فروش بازارباب
تدوین استراتژی بازاریابی، تهیه برنامه های بازاریابی، طراحی و پیاده سازی سازمان بازاریابی و فروش از صفر تا صد. چگونگی ارتقای فروش و مشاوره در ابعاد مختلف قیمت گذاری، توزیع، برندینگ، بهبود عملکرد تیم های بازاریابی و فروش و.. را دپارتمان عهده دار است.

دپارتمان دیجیتال مارکتینگ بازارباب
این دپارتمان با شناسایی و بررسی مهمترین دغدغه های صاحبان کسب و کارها در حوزه ی فعالیت خود با بهره گیری از تجارب و دانش علمی و عملی به استفاده از مدل های متمایز می پردازد. شناسایی، کمپین نویسی، نظارت، هدایت و استخراج میزان اثربخشی رسانه ها در فضاهای تبلیغاتی در این دپارتمان انجام می شود.

حوزه های فعالیت بازارباب
• مشاوره های فردی و گروهی ویژه صاحبان ایده، تولیدکنندگان، صاحبان مشاغل و صاحبان سرمایه
• مهندسی مجدد فرآیندها و ممیزی جهت افزایش کارآیی، اثربخشی و بهره وری در تمامی ساختارها
• کارگاه های آموزشی مدیریت به منظور افزایش مهارت های تصمیم گیری
• بازاریابی و فروش، ویزیتوری میدانی و تلفنی، روانشناسی ارتباط با مشتری، مذاکرات فروش
• برنامه ریزی های راهبردی و عملیاتی، ارائه بیزینس پلن، برنامه های استراتژیک و مدل های کسب و کار
• کارآفرینی، استارت آپ، کسب و کارهای تازه تاسیس و ایده های نو
• مدیریت شبکه های مجازی، طراحی و مدیریت وب سایت،